Náš tým

Mgr. Ing. Renata Rydvalová, zakladatelka

Když jsem v roce 2010  pro svoji dceru Klárku založila Mateřskou školu U Potůčku, neboť jsem nechtěla, aby navštěvovala běžnou mateřskou školu s mnoha pro mě nepřehlédnutelnými negativy, nikdy by mě nenapadlo, že to samé budu řešit se školou základní.

Problémy však nastaly již v první třídě.

Po mnoha sezeních s paní učitelkou jsem se nakonec přesvědčila, že i systém základního školství je pro mne neakceptovatelný a pro Klárku po dvou měsících školní docházky zcela ubíjející.

Začaly jsme spolu probírat možná řešení, když Klárka povídá:

„Víš mami, a nemohla by jsi mě učit doma?“ Žádné stesky po škole, po kamarádech, po paní učitelce, nic…

Původní záměr založit opravdovou základní školu zapsanou v rejstříku škol hned v počátcích zhatilo jasné odmítnutí ze strany Odboru školství Krajského úřadu Libereckého kraje. Soukromé školy by prý nabouraly vzdělávací systém, míst ve školách základních je dost a jejich kvalita dostatečná, takže rozvoj základních škol soukromých v Libereckém kraji nehodlají podporovat. Co k tomu dodat.

Nezbylo tedy nic jiného než využít možnosti tzv. individuálního vzdělávání.

Když jsme s Klárkou zjistily, jak je to fajn celé dny „neprosedět“ ve škole, být často venku na čerstvém vzduchu, mít čas na koníčky, učit se se zájmem a s radostí, rozhodly jsme se to naše učení nabídnout i dalším.

Máte-li zájem, přidejte se k nám.